Дороге яєчко к Великому дню

Дороге яєчко к Великому дню

Відомий український письменник та етнографіст, Василь Скуратівський, розкриваючи духовну культуру нашого народу через традиції свят, зазначав: «Усі ми виносимо з країни дитинства романтичні спогади, які на схилі літ усе частіше й частіше навідують у гості, як щось далеке і неповторне… Здається, жодне свято для нас, сільської дітвори, не приносило стільки радості і душевної теплоти, як Пасха. Це дійсно був Великий день. Може, не стільки церковними відправами, як онародненими дійствами родинних та громадських обрядів». Ці слова видатного діяча української культури дуже влучно передають зміст сучасної діяльності працівників проекту «Психосоціальний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на Сході України», які зусиллями душі та творчим натхненням створюють святкові заходи для дітей буферної зони. І дійсно, святкування Великодня у межах проектної діяльності, є унікальним поєднанням народної культурної традиції з діяльністю проекту.

Всі локації проекту готуються до великого святкування на майстер класах та цікавих заходах. Як зазначає соціальний працівник проекту Елізаветівської локації, Сажко Світлана: «Однією з яскравих і незвичайних традицій цього свята, яка з’явилася відносно недавно, стало робити невеликі святкові сувеніри і дарувати їх одне одному. Ось тому вироби до Великодня – тема дуже захоплююча, різноманітна та цікава. Особливістю цього дійства було те, що соціальні працівники проєкту провели  майстер-клас «Великодній сувенір» для  батьків.  Піднесений настрій мав кожен, хто в руках тримав гарний власний виріб.Зроблені своїми руками великодні сувеніри стають у сучасному світі предметом декоративно-прикладного мистецтва, здатним радувати нас довгі роки в якості прикраси для будинку або у вигляді подарунка близьким і рідним».

У творчих заходах прийняли участь діти від малого до великого, бо кожний хотів привітати близьку людину крашенкою,  яку розмалював власноруч. Є світла віра у те, що «Дороге яєчко к Великому дню» принесе мир і любов. Очікування свята та підготовка до нього, створює сакральну атмосферу добра, спокою, віри у майбутнє, що традиційно передається  від пращурів до сучасних поколінь. І як століття тому зі святою надією очікували миряни великого свята, так і ми зараз очікуємо урочистого співу церковного хору у Великдень

Христос воскрес! Смертю смерть поправ
І сущим во гробі живот дарував…