«До вирішення» довжиною в шість років

«До вирішення» довжиною в шість років

З початком збройного конфлікту на сході України багато людей опинилися в скрутному становищі, втративши своє житло, роботу та спокійне життя, сповнене сподівань і планів на майбутнє. Тікаючи зі своїх домівок, про якісь «дрібниці» на кшталт «не встиг поставити печатку», «завершити стосунки з роботодавцем», «отримати необхідну довідку» не йшлося – тоді важливо було зберегти своє життя і життя своєї родини. Всі вірили, що це ненадовго. Минуло шість років, і багато проблем з минулого почали наздоганяти – підприємства закрилися або були ліквідовані, архіви частково вивезені або залишилися на території, непідконтрольній Українському уряду, втрачено комунікації та можливість вирішити проблему у законодавчому полі, не звертаючись до суду. В цих реаліях єдиний спосіб – звернутися до юристів БФ «Карітас Маріуполь» по допомогу.

Саме так і вчинила Любов Володимирівна, жителька села Славне, яке зараз розділено навпіл лінією зіткнення. До початку збройного конфлікту вона працювала на одному з донецьких підприємств. Коли почався конфлікт отримала трудову книжку без записів про звільнення. Єдиний запис «до вирішення» так і залишився у трудовій. Пройшло шість років, а питання не вирішилось. Намагання зв’язатися з керівництвом підприємства і звільнитися як слід ні до чого не призвели – зв’язок обірвався. Як наслідок відсутності належного завершення правових відносин – відмова центру зайнятості у спробах стати на облік та знайти роботу. Любов Володимирівна звернулася до фахівчині БФ «Карітас Маріуполь» Оксани Федорової, яка в рамках проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», який реалізується БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, надає безкоштовну правову допомогу мешканцям Мар’їнської громади.

 

«Любов Володимирівна звернулася до мене, бо самотужки не змогла вирішити проблему. Позовну заяву в суд про визнання трудових відносин припиненими ми склали ще у лютому минулого року. І лише у березні 2021 року рішення суду набуло чинності. Сьогодні, після підготовки необхідних документів, Любов Володимирівна оформлена як безробітна, має змогу отримувати допомогу і шукати нову роботу, тепер вже офіційно і без перешкод», – коментує Оксана Федорова.

Так з маленьких справ, пов’язаних з кожною окремою людиною, складається відчуття наведення ладу та спокою. Життя триває, і ніщо не має цьому заважати. Усунення проблем під грифом «до вирішення» настає тепер, за допомогою фахівців «Карітас».


*** Ця стаття підготована у межах проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», що реалізуєтья БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цій статті, належать  виключно авторам і не обов’язково відображають погляди ООН та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.