Червень. Через перешкоди до мети…

Проект  «Стійкість та Розвиток», пройшовши всі етапи налаштування дистанційної роботи, продовжує працювати в найтепліші літні місяці.

Літо – це чудова пора, час найкращого відпочинку, втілення власних найзаповітніших мрій, планів на майбутнє. Для наших дітлахів – настав час справжніх канікул. Незважаючи на продовження карантинних заходів та певних обмежень, діти нашого селища Андріївка відпочивають по справжньому, по дитячому. Коли, як не літом, є можливість відвідати рідних, відпочити на березі моря, насолодитись полуничним ароматом червня.

В групі «Андріївські карітасики» ми соціальні працівники, по різному заохочуємо наших учасників до активностей. Пропонуємо на власний вибір цікаві конкурси, ігри. Стимулюємо до розкриття власних талантів, розвиток креативного мислення в різних життєвих напрямках. Хоч наразі активність учасників групи дещо знизилась. І це нормально, тому що літо, спека і інші плани. В цей спекотний час, як оазис у пустелі, є для нас наші психологи проекту на періодичних скайп – зустрічах. Обговорюються важливі моменти щодо звітів, планів та подальшої майбутньої роботи. Ми всі не втрачаємо надії на «живе» спілкування, бо дуже скучили за нашими дітками, а вони за нами.

Теперішня ситуація в країні залишається не стабільною, але всупереч на це відбуваються відкриті діалоги, супервізії під керівництвом психолога Анісімової Н.П., яка вкотре завітала до нас з цікавою, актуальною на теперішній час темою   « Дитяча брехня». Чому дитина вирішала збрехати ? Як брехня впливає на ситуацію та оточуючих ? Фахівець розповіла, що дитина до 5 років не вміє обманювати, тому як словниковий запас ще не сформований і світ з певними обмежуваннями. Дитина в цьому віці фантазує. Тобто вдаючись до брехні, дитина намагається в будь який спосіб отримати те, чого не змогла отримати по іншому. Хоч як не дивно, але саме брехня є індикатором дорослішання і показником того, що дитинка починає завойовувати певні соціальні та моральні засади. Тому, навіть знаючи, що вона не буде покарана, може збрехати. З 7 років до молодших класів – це є свідомий обман, батькам та дорослим не варто «закривати очі» та ігнорувати, краще запропонувати дитині повторити свою історію та співвіднести обставини. З 12 – літнього віку брехня є нормою певної поведінки, таким чином вони будують відносини з однолітками та батьками, дорослими, сприймаючи з особливістю оточуючий світ. Взагалі світ без брехні не існує. І це є певною соціальною поведінкою. Наша мета полягає в тому, щоб не допустити ні в якому разі образ та цькування (булінгу) на адресу дитини. Поправка помилок і є нашим покликанням. Ця зустріч стала для нас інформаційно – важливою, бо крім учнів у нас є власні діти, з якими теж потрібно постійно налагоджувати стосунки, бо діти мають властивість дорослішати. Правильно збудований діалог – є запорукою успішного порозуміння. Дякуємо за корисні поради, теплі слова та підтримку.Найголовніше не забувати про відновлення ресурсів, організму в літній період – сонце, вітаміни, радість. Адже образ думок породжує образ життя.