Балабан Раїса Олексіївна – 100 років трудового стажу

Балабан Раїса Олексіївна

В смт. Андріївка Волноваського району Донецької області проживає Балабан Раїса Олексіївна, 1937 року народження. Уродженка села Арко-Рудник Сахалінської області.

polska Pomoc

Раїса Олексіївна 50 років пропрацювала в протитуберкульозних диспансерів м.Маріуполя медсестрою, має 100 років трудового стажу (враховуючи шкідливі та небезпечні умови праці, в цій сфері рік стажу йде за два). З 2005 року, після смерті чоловіка, переїхала з сином в селище міського типу Андріївка. Кілька років тому син загинув під час пожежі в будинку, літня жінка залишилася зовсім одна.

Раїса Олексіївна страждає на ревматоїдний поліартрит, має катаракту обох очей, в даний час з-за поганого стану не виходить за межі двору. У зв’язку зі станом здоров’я самостійно не може обробляти земельну ділянку – двір і город запущений, росте тільки трава.

Все житло старе, без зручностей, потребує ремонту. Для пічного опалення потрібне вугілля або брикети, на покупку яких банально не вистачає пенсії, тому змушена перебратися і жити в крихітній літній кухні, яку дешевше опалювати через маленьку площу.

До загальної життєвої ситуації літньої важко хворої жінки необхідно врахувати, що Андріївка – це населений пункт буферної зони. Були обстріли, є руйнування, є складнощі із забезпеченням місцевого населення засобами життєдіяльності, в тому числі питною водою.

Єдина помічниця Раїси Олексіївни і зв’язок із зовнішнім світом – її опікун Попова Ольга, яка працює в польському проекті Карітас Маріуполь “Модель соціальних послуг та медичної допомоги в Донецькому регіоні України”.