АВДІЇВКА – SOS

6 лютого був останній день, який «Карітас» відпрацював в Авдіївці в режимі екстреної допомоги. На сьогодні  період гострої кризи минув, і гуманітарна ситуація нормалізувалася, наскільки це можливо в умовах передової.

В Авдіївку «Карітас» не дістався перший, коли почалося загострення. Звісно, перші були рятувальники. Але в ніч з 30-го на 31 січня команда Карітас Маріуполь виїхала до Авдіївки, не зважаючи на те, що обстріли не вщухали. І вже рано вранці на міському стадіоні «Хімік» поряд з наметами кольору хакі, що розгорнули рятувальники, стояв білий намет «Карітас». Одразу ж було зрозуміло, що жити в наметі кілька діб дуже складно, то ж на допомогу Карітас Маріуполь прийшли колеги з Краматорську та Запоріжжя. Було встановлено чергування – кожна команда відпрацювавши добу, змінювалася та їхала до дому.

АВДІЇВКА - SOS

«Карітас» зосередився саме на роздачі продуктових наборів та ліків. Більше 4 000 продуктових та гігієнічних набрів було роздано за 7 днів. Крім цього в наметі Карітас люди мали змогу отримати теплі речі, ковдри, ліки. З кожною з команд Карітас чергував лікар, що за необхідності робив огляд та призначення. Холод та стрес зробили свою справу – дорослі та малі почали масово хворіти.

Зазвичай «Карітас» допомагає певним категоріям нужденних – найбільш незахищеним та потребуючим, але в цій ситуації всі мешканці міста дійсно потребували негайної допомоги.

– Набори видаємо усім, без категорій. На одну родину по одному продуктовому та гігієнічному набору. Якщо сім’я багатодітна, то отримує додатковий набор, – розповідає Володимир заступник директору Карітас Краматорськ.

Людей дуже багато. В окрему чергу виділили тих, хто прийшов з дітьми.

– Скажіть, а якщо я тільки документи людей принесу, ви дасте продукти? Можете привезти? Я квартальна, в мене в старій Авдіївці 15 одиноких старих, що не виходять з дому – хтось після інсульту, в когось ноги хворі, – питає жінка років 50-ти.

Нажаль, «Карітас» не доставляє гуманітарну допомогу за адресами – дуже багато роботи на майданчику.

– До соціальної служби Авдіївки відвезли набори продуктів та гігієни для 100 одиноких лежачих літніх людей. Соціальні працівники разом з CIMIC розвезуть по домівках хворих, – каже отець Ростислав, директор «Карітас Маріуполь».

До порятунку мешканців Авдіївки долучилася вся Україна – люди відправляли до Маріуполя гроші, ліки, теплі речі. Працівники «Карітас Маріуполь» корегували потреби, координували та спрямовували допомогу до потребуючих в Авдіївці.

Гуманітарної катастрофи в Авдіївці, дякувати Богові, вдалося уникнути завдяки командній роботі благодійників, влади, військових та рятувальників.

І звісно, що Авдіївка залишається у небезпеці, але алгоритм дій у екстреній ситуації відпрацьований та усі напоготові й надалі допомагати українцям в Авдіївці, бо ми єдина країна – єдина команда.

АВДІЇВКА - SOS