Чому, роблячи свердловини в населених пунктах на лінії розмежування, команда проекту «Швидке реагування на сході України» кілька разів бере аналізи води зі знайденого джерела

Caritas Internationalis

Є така думка, яка межує зі впевненістю, що вода з криниці чистіше, смачніше та корисніше, ніж з водопроводу. Нажаль, це необґрунтований стереотип. Більшість криниць та свердловин в Україні є неглибокими і живляться ґрунтовими водами.

Ґрунтові води утворюються шляхом просочування в землю опадів, талих вод, вод річок та озер, зрошувальних каналів та шахтових водовідвідних каналів.  Це означає, що ґрунтові води «збирають» все те, що людина залишає на поверхні землі після своєї промислової, сільськогосподарчої та побутової діяльності. Часто це не впливає на смак води, тож люди не здогадуються, що з водою щось не те.

Аналіз води у приватних криницях роблять одиниці господарів. І це велика помилка, бо вода – один з основних чинників більшості захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 80% всіх захворювань у світі пов’язано з неякісною водою.

Саме тому команда нашого проекту робить кілька різних аналізів на стадіях буріння та під час вводу у експлуатацію бювету. Для нас дуже важливо, аби люди отримали саме безпечну для здоров’я воду!

Буває таке, що якість води можна відчути на смак. Наприклад, в селищі Кам’янка Волноваського району вода в більшості криниць гірка на смак. Гіркоту воді надають солі сірчаної та соляної кислот. Подразнення шкіри, розлади травлення, камені в нирках, захворювання серця – це найпоширеніші проблеми зі здоров’ям, що викликають солі цих кислот.

До того ж, гіркота не йде, навіть якщо воду кип’ятити.  Саме через такі проблеми з водою в Кам’янці командою проекту «Швидке реагування на сході України» було прийняте рішення дати жителям селища безпечну питну воду. Наразі свердловина пробурена і ми готуємо документи на будівельні роботи. Скоро в Кам’янці буде безпечна та безкоштовна питна вода.