Підтримуємо та надаємо посильну допомогу людям похилого віку. Забезпечуємо водою мешканців буферної зони, навчаємо зберігати та економно її використовувати.

Карітас Маріуполь за тиждень

Прісна вода для мешканців буферної зони. Від забезпечення до навчання її зберігання та економного використання

Caritas Internationalis

16 жовтня керівництво Карітасу Маріуполя зустрілося з представниками Донецької ОДА. На зустрічі обговорили питання співпраці благодійників та держави.

Заступник очільника обласної адміністрації Вадим Філашкін, представники департаменту ЖКГ та департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку пообіцяли всебічну підтримку в нашій роботі. Також домовилися про координацію дій між БФ Карітас, органами місцевого самоврядування та представниками державних органів влади.

16 жовтня керівництво Карітасу Маріуполя зустрілося з представниками Донецької ОДА

Віримо, що підтримка обласної державної адміністрації дозволить реалізовувати гуманітарні та соціальні проекти в населених пунктах на лінії розмежування швидше та ефективніше.

Команда Карітасу Маріуполя розпочала проводити уроки, темою яких є прісна вода – її дефіцит та заощадливе ставлення до цієї унікальної життєдайної субстанції, що робить нашу планету живою.

Уроки стартували в Мар’їнці – проведено для учнів 8-х, 9-х, 10-х та 11-х класів двох мар’їнських шкіл.

Нам ледь-ледь вдалося вмістити інформацію про те, як відновлюється прісна вода, як її здобувають та роблять питною, чому вона є дефіцитом в Україні та чим загрожує людині нестача чистої безпечної питної води.

Ми радіємо, що по завершенню уроків діти самі озвучували наміри змінити свої звички у використанні води та навіть продумували свої майбутні кроки у цьому напрямку. Ми впевнені, що виховання культури щоденного  заощадливого ставлення до прісної води є не менш важливою складовою нашого проекту з забезпечення людей у буферній зоні безпечною питною водою, ніж буріння свердловин та облаштування бюветів.

Наша мета і завдання – скрасити життя людей похилого віку, підтримати, надати посильну допомогу і повірити в те, що життя триває!

Продовжується робота в проекті домашньої опіки «Модель соціальних послуг та медичної допомоги в Донецькому регіоні України». За два з половиною місяці з дня старту проекту з 150 наших підопічних пішли з життя 5 людей і 7 чоловік поміняли місце проживання (забрали родичі). Ми беремо на обслуговування нових одиноких людей похилого віку.

Багато людей похилого віку зі складними соціально-побутовими умовами бажають увійти в цю програму, але можливості проекту, на жаль, обмежені.

polska Pomoc

Працюючи в програмі, ми постійно стикається з прикладами справжнього людського горя. Наше завдання підтримати, втішити і допомогти цим людям.

Наша мета і завдання - скрасити життя цих людей - Карітас Маріуполь
Посічені осколками ворота подвір’я сім’ї Баранових з Новоселівки

У Новоселівці взяли на облік сім’ю Баранових. Подружній парі за 80 років. Ще спочатку збройного конфлікту будинок потрапив під обстріл, про що свідчать посічені осколками ворота, був пошкоджений сам будинок, стіною якого привалило господиню. Після перенесених потрясінь у неї в 2015 році стався інсульт. Виходив її чоловік. Син, проживає в селищі, але сам інвалід, дочка проживає далеко. Так і живуть удвох на маленьку пенсію з усіма проблемами і хворобами.

В Орловському наші медики відвідали Волохова Івана Андрійовича. Йому  64 роки. Людина зовсім без засобів до існування. Працював в Чермалик, потім проживав в Гранітному, де під час військових дій були пошкоджені всі його документи. Обгорів паспорт, а трудова книжка згоріла вщент і тому за своїм пенсійного віку в 60 років, він не зміг оформити пенсію. Літній і хвора людина проживає один в майже покинутому будинку. Допомагають сусіди і просто добрі люди, а тепер він буде під опікою БФ Карітас Маріуполь і нашого фахівця із соціальної роботи

Під опікою проекту знаходиться 150 осіб, у кожного своя непроста життєва історія. Наша мета і завдання – скрасити життя цих людей, підтримати, надати посильну допомогу і повірити в те, що життя триває!

Карітас Маріуполь Most Solidarnosci

Проект домашньої опіки над людьми похилого віку працює завдяки активній участі і постійній підтримці нашого партнера: Фонд гуманітарної допомоги і допомоги з метою розвитку
Most Solidarnosci

Кулінарні курси для діточок

Вчора відбувся ну дуууже крутий майстер-клас для наших маленьких клієнтів від  Veterano Pizza Mariupol.

Працівники цього крутого закладу розкрили всі секрети приготування смачної італійської страви та діти приступили до роботи!

Неймовірне різноманіття начинок на будь-який смак не заплутало дітей у їх виборі – політ фантазії та творчості, і вже скоро ми всі спостерігали через скло, як випікаються наші кулінарні шедеври – м’ясні, трохи солодкі, дуууже сирні та неймовірно смачні!

Хочемо висловити вдячність всім працівникам Veterano Pizza Mariupol, які викладались на всі 100% – діти були у захваті від майстер класу!

На нашу думку, в цьому закладі скоро побільшає клієнтів, бо просто неможливо пройти повз і не спокуситись на смачнючу гарячу піцу.

Цей майстер клас відбувся завдяки неоціненній допомозі Veterano Pizza Mariupol та в рамках нашого проекту “Створення багатофункціональних соціальних центрів для нарощення потенціалу осіб і громад, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні, у сфері подолання труднощів та самозахисту» за підтримки Карітасу Німеччини та BMZ.”

Новий випуск газети проекту «ГРОМАДА СХІД»

Caritas Gromada

У новому числі «ГРОМАДИ Схід» – розповідь про нову філософію паліативної медицини від відомої української волонтерки Лесі Литвинової, мальовничі стежки туристичної Донеччини і декілька прикладів того, як згуртовані громади покращують якість життя у своїх селах.

Новий випуск газети проекту ГРОМАДА СХІД за підтримки Карітас Маріуполь

Див випуск

Транспортні послуги як життєва необхідність

Говорячи про проблеми жителів буферної зони, окремо слід завжди виділяти доступ людей до медичних послуг які включатимуть можливість купувати медикаменти та також відвідування лікарів для консультацій і проходження діагностики. Відсутність необхідних коштів для покупки ліків та оплати проїзду в районні лікарні веде до загального погіршення здоров’я соціально незахищених наших клієнтів .

Карітас Маріуполь селище Павлопіль

У цьому випадку наш новий компонент транспортних послуг для них являється життєвою необхідністю. Цього разу був організований приїзд лікаря з Маріупольської міської лікарні № 4 ім. І.К. Мацукі. Хірург лікарні провів медичні консультації для людей з  прифронтового селища Павлопіль у супроводі фахівців з охорони здоров’я “Карітас Маріуполь”.

10 наших хворих беніфіціарів  були проконсультовані та  змоглі задати запитання які їх турбують. Деякіх пацієнтів, які не мають змоги по фізичним вадам покинути домівку були відвідані на дому. Всі ці люди увійшли до нашої медичної програми де вони отримають необхідні ліки та обладнання для контролю стану здоров’я.