27 липня команда Карітас Маріуполь завітала до селища Приовражне

Для створення гарного настрою та задля настроювання на продуктивну роботу, команда приготувала для жителів селища обід на польовій кухні.

27 липня команда Карітас Маріуполь завітала до селища Приовражне (Зорянська сільська рада). Селище знаходиться на відстані 40 кілометрів від міста Маріуполь. За даними перепису населення у 2001 році у населеному пункті було зареєстровано 253 людини. Від початку бойових дій кількість населення зменшилась вдвічі.

Для створення гарного настрою та за для настроювання на продуктивну роботу, команда приготувала для жителів селища обід на польовій кухні. Боротися зі спекою допомагав холодний компот. Тож усі мали змогу у домашній обстановці обговорити проблеми, що найбільш хвилюють людей.
Основна частина населення – це люди похилого віку, але є декілька молодих родин з дітьми різного віку. Під час бесіди було визначено головні проблеми у селищі.

Це відсутність питної води, нестача вугілля та дров (в селище не має газу). Також у населеному пункті немає магазину і за продуктами харчування та водою люди вимушені їздити до села Зоря. Найближча школа теж знаходиться в Зорі, але дітей до навчального закладу доставляє шкільний автобус. Окрім того було зазначено, що внаслідок відсутності роботи у селі, населення постійно зменшується та залишаються тільки старі люди. Були обговорені питання щодо земельних часток (паїв). Над вирішенням проблем населення будуть працювати фасилітатори проекту. Першим кроком заплановано надання юридичної підтримки щодо питань земельних часток.
З командою Карітас Маріуполь до жителів Приовражного завітав отець Ростислав, священик Української Греко-Католицької Церкви. Разом з жителями селища отець обговорив можливості впровадження в селі соціального служіння.


Захід проведено у рамках проекту «Створення соціальних центрів для сприяння подолання та самодопомоги потенційно постраждалих людей та громад в Україні» за підтримки Caritas Germany, DCV та BMZ