20 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день біженця

Цього року місцем проведення Міжнародного дня біженця було обрано Маріупольську загальноосвітню школу №68.

На жаль, за останні роки слово «переселенець» в нашій країні вже стало синонімом слова «біженець».

За 4 роки конфлікту сотні тисяч українців були вимушені покинути свої домівки. Маріуполь став одним з тих міст, які прийняли дуже велику частину вимушено переміщених осіб з Донецької, Луганської областей та Криму.

Цього року місцем проведення Міжнародного дня біженця було обрано Маріупольську загальноосвітню школу №68. Майже рік тому японський художник Кенске Міязакі обрав цю школу для створення свого муралу «Рукавичка». В його основу лягла однойменна українська казка. За задумом художника, мурал символізує єднання і солідарність жителів міста Маріуполя з вимушено переміщеними особами.

Тематику заходу підтримували численні майстер класи, підготовлені міжнародними організаціями, які четвертий рік поспіль допомагають новим мешканцям Маріуполя.
Карітас Маріуполь підготував для дітей свої яскраві МК з виготовлення прапорців, фенічок та повітряних зміїв, розмальованих в кольори тих країн, які прийняли найбільшу кількість біженців.

Сподіваємось, що подібні заходи у школах міста будуть виховувати в дітях толерантність та гостинне ставлення до нових мешканців міста.