Sweden
Helsinki
Sankt Peterburg

Продовжуємо обстежувати села Новоселівської сільради. Наразі зупи-няємося в селі Кам'янка

on .

БО «Карітас Маріуполь» продовжить вивчати проблеми водопостачання сіл Волноваського району. На черзі село Мирне.

Населений пункт середніх розмірів, у 2000 році тут проживало 1050 осіб. В даний час жителів залишилося близько 800, з них більше половини пенсіонери і ті, яким за п'ятдесят. Роботи в селі немає. Працюють кілька підприємців, займаються сільським господарством на землях колишнього колгоспу, та кілька десятків працівників бюджетної сфери - школа, дитячий сад, бібліотека, амбулаторія. Решта виживають за рахунок присадибної ділянки та натурального господарства.

Село має залізничний зв'язок з «великою землею». В 4 кілометрах знаходиться полустанок з аналогічною назвою Кам'янка. Це тільки влітку 4 км здаються не великою відстанню, взимку вони стають нездоланною пере-шкодою. Снігові замети практично відрізають село від зв'язку із зовнішнім світом. У зв'язку з цим погіршується ситуація з підвезенням їжі та води. 
З огляду на військові дії, село, як і ряд інших сіл, постановою ВР №457-V|| від 20.05.2015 тимчасово передані до складу районів, що знаходяться під юрисдикцією України.

Ситуація з водою тут завжди було погана. Правда, як нам розповіли жителі, в кінці вісімдесятих, в ці місця планували провести дніпровську воду. У ряді місць, в тому числі і в Кам'янці вирили траншеї і заклали труби великого діаметру. Але скоро справа встала, а на початку дев'яностих, труби викопали і кудись відвезли. Місцеві вважають, що в металобрухт.

Згідно з документації на територій села були зроблені дві свердловини. На даний час свердловини не працюють. Одна свердловина була зроблена для подачі води на підприємство «Сільхозтехніка», за межами села. Свердловина була облаштована та повністю функціонувала. Друга була зроблена для потреб мешканців села. Але її так і не запустили, зі слів мешканців вона була законсервована. Так як в проектній діяльності закладено відновлення законсервованих свердловин, команда Карітас Маріуполь виїхала на пошуки і обстеження вищевказаних свердловин. Результати виявилися невтішні. Так як підприємство "Сільгосптехніка" давно вже не функціонує, свердловину, яка обслуговувала підприємство розібрали. На місці її розташування не залишилося нічого. Друга свердловина не була належним чином законсервована і при обстеженні було виявлено, що обсадна труба повністю засмічена. Також, свердловина знаходиться на приватної території, що в свою чергу ускладнює проведення робіт по відновленню.

Основним джерелом для мешканців села залишаються колодязі. Зі слів у селі близько півтора десятка колодязів, але з них функціонує половина. Вода в них жорстка і солона. Однак, існує один колодязь з водою непоганої якості. Колодязь розташований поруч зі школою і закритий для загального користування. Вода з нього закачується в школу, де пропускається через систему очистки і використовується як питна для потреб школи. Біля входу в школу є кран, куди надходить вода з цього колодязя, минаючи систему водоочищення. Жителі найближчих будинків використовують її як питну, хоча якість цієї води ніхто не перевіряв. На момент оцінки становища, рівень води у колодязі на стільки упав, що під загрозою зупинки праця школи. Не може працювати їдальня, не працюють туалети. Працівники школи носять воду для прибирання туалетів та приміщень вручну з іншого колодязя. Через малий дебіт колодязя така ситуація в школі повторюється кожне літо й осінь.
Для більшості мешканців села, як і у других селах, залишається лише один вихід, це купувати бутильовану воду в крамницях.