Sweden
Helsinki
Sankt Peterburg

В сьогочасних реаліях багатьом доводиться зустрічатися віч-на-віч з безліччю проблем і незручностей.

on .

Сьогодні ми відвідали жителів Кам'янки, де Карітас Маріуполь в рамках Акція "Папа для України" видавав паливні брикети.

 На четвертий рік військових дій на сході України багато мешканців буферної зони вже звикли до безперервних обстрілів, діти знову грають на дитячих майданчиках, вулиці у прифронтових містах стали такі ж жваві, як раніше. Люди втомилися чекати миру, покірливо приймаючи виклики війни, і знову намагаються налагодити своє життя. 

В той час, як міста струшують з себе військовий пил, села, які стали справжніми заручниками війни, все ще не живуть, а тільки лиш роблять спроби жити.

 Сьогодні ми відвідали жителів Кам'янки, де Карітас Маріуполь в рамках Акція "Папа для України" видавав паливні брикети.

Ми завітали до Карена Сетраковича, який один з перших отримав 4 тонни паливних брикетів. Ще під час моніторингових візитів Карен розповів нам, як вони з жінкою тримаються з останніх сил. Колись вони мешкали в Нагорному Карабасі, але були вимушені переїхати в Україну – тікали від війни. Наша країна тепло прийняла їх до себе, але пройшов час і в 2014 році їх знову застигли військові дії. Дякуючи дітям, вони якось тримались та жили. Але так склалася доля і пів року назад у них загинула донька – їх надія та опора. На сьогодні їх рятує тільки невелике господарство, тому що прожити тільки на мінімальні пенсії дуже складно. Найважче взимку, бо майже всі гроші йдуть на паливо для обігріву. Тому допомога від Папи Римського Франциска стала дуже своєчасною – тепер, як каже жінка Карена, вони в змозі допомагати своїм онукам.

Далі ми вирушили поспілкуватись до Любові Василівні, яка теж вже отримала паливні брикети. Коли ми заходили, вона якраз розпалювала піч. Пані Любов радісно розповіла нам, що брикети дуже економні та якісні. Каже, що кожен день їздить до лікарні, та перед виїздом їй достатньо кинути трохи брикетів, і цього вистачає, щоб до її повернення будинок не промерз. Взимку вона мешкає в літній кухні, бо грошей ледь вистачає на паливо і опалювати будинок вони не мають можливості . Останні роки вони були вимушені їхати за край села та рубати дрова самотужки – бо всі гроші йдуть на ліки. Отримуючи допомогу від Карітас, вони розмірковують над поверненням до будинку, бо онуки хочуть погостювати у бабусі, а на кухні майже нема місця.

Ми хочемо висловити подяку Папі Римському Франциску та започаткованій ним Акція "Папа для України" за їх своєчасну та дуже важливу допомогу. З Вашою допомогою нам вдається поселити трохи тепла в домівки та серця людей. В ці тяжкі часи головне - не втрачати надію в краще майбутнє.