Sweden
Helsinki
Sankt Peterburg

Проект «Медична допомога вразливому населенню, яке постраждало від конфлікту в Донецькій та Луганській областях»: допомогти та об’єднати

on .

Проект впроваджується за підтримки Карітас Австрії (Caritas Austria) та Австрійської Агенції з Розвитку (ADA)

 У будь-якому суспільстві завжди є люди, що потребують допомоги. Це люди похилого віку, люди з інвалідністю або важко хворі. І, звісно, кожна країна вирішує ці питання у різний спосіб.

 В нас таких людей немало, але з початку бойових дій на сході України їх побільшало. За даними Управління з координації гуманітарних питань ООН в Донецькій та Луганській областях на сьогодні близько  3,8 млн. осіб потребують допомоги.

 За два роки роботи в буферній зоні Донецької області команда Карітас Маріуполь детально вивчила потреби та проблеми мешканців населених пунктів на лінії зіткнення.

 Проект «Медична допомога вразливому населенню, яке постраждало від конфлікту в Донецькій та Луганській областях» з надання медичної допомоги мешканцям буферної зони, що стартував на початку 2017-го року, спрямований саме на те, аби допомогти людям у найгостріших ситуаціях. Цей медичний проект охоплює самих незахищених – літніх людей, інвалідів різних груп, що зазвичай мають серйозні проблеми зі здоров’ям.

 Медична команда Карітас Маріуполь кожен день працює в населених пунктах вздовж лінії розмежування, надаючи медичну допомогу 342 особам. Проект, фінансово підтриманий Карітас Австрії та Агенції з розвитку Австрії (ADA), передбачає видачу ліків, консультації лікаря та домашню опіку.

 Досвідчений практикуючий лікар зі складу мобільної медичної команди Карітас Маріуполь обстежує потребуючих та призначає ліки. Люди отримують грошові ваучери, які можуть обміняти на ліки за рецептом лікаря Карітас.

 Всього протягом проекту важко хворі та люди з інвалідністю отримали ліків на 2 386 600 грн. Крім цього в рамках проекту «Медична допомога вразливому населенню, яке постраждало від конфлікту в Донецькій та Луганській областях»  нужденні люди отримали 400 продуктових та гігієнічних наборів.

 Велика та дуже важлива частина проекту – домашня опіка. Адже за час ведення бойових дій самотніх літніх людей, що не можуть себе самостійно обслуговувати, побільшало. І проблема простих щоденних операцій, що здорова людина виконує навіть не замислюючись, стає майже нездоланною для хронічно важко хворої людини похилого віку. Тож проект «Медична допомога вразливому населенню, яке постраждало від конфлікту в Донецькій та Луганській областях»  передбачає домашній супровід. І до команди Карітас Маріуполь приєдналися 52 активних жінки з населених пунктів, що увійшли до проекту. Пройшовши тренінги та навчання, у будь який час отримуючи консультації від досвідчених практикуючих колег з Києва, Львова та Маріуполя, доглядальниці 5 днів на тиждень обслуговують 156 осіб, проводять гігієнічні процедури, виконують хатню та господарчу роботу. Майже всі дівчата-доглядальниці налагоджують дуже теплі стосунку зі своїми підопічними й літні покинуті люди отримують не просто фізичну допомогу, а й людське спілкування, що не менш важливе.

 Крім своєї гуманітарної місії проект «Медична допомога вразливому населенню, яке постраждало від конфлікту в Донецькій та Луганській областях»  несе й велику соціальну користь. 52 особи отримали ще одну професію, що комусь допоможе в майбутньому більше заробляти, а комусь може й змінити життя. А ще через свою соціальну роботу в рамках проекту, активні жінки почали більше спілкуватися між собою та з односельцями і вже в деяких населених пунктах планують громадську роботу поза проектом.